میلاد کریم اهل بیت مبارک باد

بسمه تعالی

 

السلام علیک یا کریم اهل بیت حسن بن علی

ولادت امام حسن مجتبی

 

سلام خدمت تمامی دوستان و عاشقان اهل بیت

 

 

یک روز، کنیزى از کنیزان او، دسته گلى خوشبوى به تحفه، پیشکش امام حسن علیه السلام کرد، امام در مقابل، او را آزاد فرمود و چون پرسیدند چرا چنین کردى؟ فرمود: خدا ما را چنین تربیت کرده است و این آیه را باز خواندند:

 

و اذا حییتم بتحیة فحیوا باحسن منها؛ چون به شما هدیه‌اى دادند، نیکوتر، پاسخ گویید.

 

 

 

امروز روز ولادت امام حسن مجتبی است . راستش در این دنیا همه ما گرفتاریهای مختلفی داریم که برخی اوقات واقعا به بن بست می خوریم. از مشکلات مادی گرفته تا معنوی .راستش در این جور مواقع آدم به فکر این می افته که سراغ کسی بره که کمکش کنه یا حداقل بتونه دلداریش بده . راستش نمی دونم با آدم های کریم برخورد داشتید یا نه ، بخصوص کسانی که در کمال کریم بودن است .راستش امام حسن(ع) که شهره کریم بودن است آنقدر کریمه که درقبال یک دسته گل نا قابل آزادی هدیه می کنه من به عنوان کسی که بارها به اشان متوسل شدم به تمامی دوستان گرفتار(بخصوص زندانیان این دنیا) توصیه می کنم . برای امام حسن(ع) یک کار بکنید هرچه خودتون می تونید ببینید چطور جواب می بینید کریمی که وصف کرمش در کلام نمی گنجد یک دته گلی به او هدیه کنید تا از این غل و زنجیرهای این دنیا رهاتون کنه  و آزادتون کنه . آزاد از دغده های مادی و آماده پرواز در آسمان بی منتها.

 

اگر حاجتی دارید بخصوص در این روزهای مبارک متوسل بشید به کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) ما هم از دعای خیر خودتون بی نصیب نگذارید.

ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام

 

 

 

احادیث گهرباری از حضرت:

 

امام حسن (ع) : اگر به خاطر نیازی مجبور شدی با مردی دوست و همنشین شوی ، پس با کسی دوست شو که وقتی با او همنشینی میکنی ، موجب زینت تو باشد و هنگامی که به او خدمتی کردی، از تو حمایت کند و هنگامی که از او در خواست کمک کردی ، تو را یاری کند و اگرسخنی گفتی ، سخن تو را تصدیق کند و اگر حمله کردی ، هجوم تو را قوت بخشد و اگرچیزی طلب کردی ، تو را یاری کند و اگر نقصی از تو آشکار شد ، آن را بپوشاند و اگرنیکی از تو دید ، آن را به حساب آورد .

 

اذا نازعتک إلی صحبة الرجال حاجة فاصحب من اذا صحبته زانک واذا خدمته صانکواذا أردت منه معونة اعانک ، ان قلت صدق قولک وان صلت شد صولک ، وان مددتیدک بفضل مدها ، وان بدت عنک ثلمة سدها وان رأی منک حسنة عدها .

 

بحار الانوار ، ج 44 ، ص 139

 

 

 

 

 

امام حسن (ع): فقط به دیدار کسی برو که یا به عطا و بخشش او امیدوار باشی و از قدرت او بترسی، یا از علم او استفاده کنی ، یا به برکت دعای او امیدوار باشی ، و یا از خویشان تو باشد .

 

لا تأت رجلا الا أن ترجو نواله وتخاف یده ، أو تستفید من علمه ، أو ترجو برکةدعائه ، أو تصل رحما بینک وبینه .

 

بحار الانوار ، ج 78 ، ص 111

 

امام حسن (ع): از آن حضرت سؤال شد : کرم چیست ؟ فرمود : بخشش پیش از خواهش و اطعام در قحطی .

 

قیل له - علیه السلام - ما الکرم ؟ قال : الابتداء بالعطیة قبل المسألة واطعامالطعام فی المحل .

 

تحف العقول ، ص 227

 

امام حسن (ع): به امام مجتبی - علیه السلام - عرض شد : ای پسر پیامبر خدا در چه حالی هستی ؟فرمود : خدایی دارم که بر من مسلط است ، و آتش جهنم در پیش روی من است ، و مرگ مرا میخواند ، و حساب آخرت مرا احاطه کرده است ، و در قید و بند اعمالم هستم ، نمیتوانم آنچه را که دوست دارم به دست آورم و آنچه را دوست ندارم از خود دور کنم چون انجام امور به دست دیگری است . اگر بخواهد ، مرا عذاب میکند و اگربخواهد ، مرا می بخشد . پس کدام فقیر و محتاجی است که محتاج تر از من باشد ؟

 

قیل له علیه السلام کیف أصبحت یا ابن رسول الله ( ص ) ؟ قال : أصبحت ولی ربفوقی ، والنار امامی ، والموت یطلبنی ، والحساب محدق بی ، وأنا مرتهن بعملی لاأجد ما احب ، ولا أدفع ما اکره والامور بید غیری ، فان شاء عذبنی وان شاء عفا عنی ،فأی فقیر أفقر منی ؟

 

بحار الانوار ، ج 78 ، ص 113

 

 

 

پیام شهید:

 

امروز برای خودمون به سخنان شهدا تفال شدم پیام زیر از شهید قسمت ما شد ان شاالله کلام انها چراغ راه ما شود:

 

ازشهید:هرمز دهقان

 

به برادر گرامی:هیئت امام حسن مجتی علیه السلام

خداوندا ! صبر و استقامت به ما ارزانی دار و ذکرخودت را به ما الهام فرما و به ما توفیق ده تا بتوانیم در راه اسلام خالصانه خدمتکنیم.

 

زندگینامه شهید

 

 

 

ان شا الله در مطلب آینده ام قصد دارم در رابطه با فیلم اخراجی ها و علت تخریب بیش از حد این فیلم صحبت کنم

 

التماس دعا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 4 نظر / 17 بازدید
حسن

سلام بر حسن آقا.تبريکات فراوان و ويژه ی ما رو بپذير.پيام شهيد هم خيلی قشنگ بود.دستت درد نکنه.

حسن

يه خبر خوب حسن جان.شبکه ی اطلاع رسانی امام حسن(ع)هم افتتاح شد. آدرسش: http://www.imamhasan.info/fa/

دلارام

سلام. مطلب خیلی جالبی بود استفاده کردیم. از شما هم التماس دعا و ممنون

حسن

چرا پس نمی بروزی؟(عبارت رو داشتی؟)