نقش بصیرت در کربلا

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

حضرت ابوالفضل العباس قمر بنی هاشم

مراسم عزاداری بیت رهبری

دیشب تو مراسم بیت رهبری حجت الاسلام و المسلمین بحث بسیار خوب و پرمحتوایی درباره نقش بصیرت در کربلا داشتند که من به گوشه ای از اون مباحث اشاره می کنم که اگر ان شا الله به فایل صوتیش دسترسی پیدا کردم حتما براتون میفرستم.

فایل صوتی سخنرانی

برخلاف جنگ های امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام که با ناکثین و قاسطین و مارقین بود جنگ امام حسین علیه السلام(خجالت می کشم بگم که)با مومنین بود.

حال چه شد کار آنها به جایی رسید که امام حسین علیه السلام رو کشتند و اون هم با چه قساوتی...

یکی از مشکل ات نبودن یا ضعف بصیرته چون یک عده خوبند باورشون نمی شه آدم هایی وجود داشته باشند که آنقدر رذل باشند یا اینکه ابتدا خوب باشند و بعد به شدت رذل شقی بشوند.

در قرآن داریم(البته قریب به مضمون):بخدا قسم پیامبر کسی که در ته دلش یک مقدار به حکم تو ذره ای راضی نباشد ایمان ندارد.

امام خمینی (ره):ولایت فقیه ادامه ولایت انبیاست.

 

دعای عاقبت بخیری یکی از بهترین دعا ها در محرم است.(عمر سعد وقتی در دوران جوانیش بهش می گفتن تو امام حسین علیه السلام را می کشی باورش نمی شد و به حضرت از این بابت شکایت کرد که امام حسین علیه السلام در جوابش گفت فقط بگم که بعد از من زیاد زنده نمی مونی!)

 

مشکل اجتماعی(عدم وجود بصیرت در کربلا):

چکار کنیم جامعه دینی بتواند  باور کند عمق رذالت های بعضی ها رو یا این که یک آدم خوب به یکباره آنقدر رذل شود؟

راه حل:امام حسین برای نشان دادن این رذالت ها به شهادت رسیدن.ماجرای تشنگی و شهادت حضرت علی اصغرعلیه السلام(که توان نوشتنش رو ندارم) رو مگر یزید دستور داده بود وبسیاری از فجایعی که آنها آفریدن.

امام حسین علیه السلام حضرت علی اکبر علیه السلام (که شبیه ترین افراد به پیامبر صلی الله علیه و آله از لحاظ صورت و سیرت بود)فرستادن به میدان که ببینند آیا دلشون می یاد که با ایشون هم جنگ کنند....

اگر باور نکنی عمق رذالت و شقاوت بعضی ها رو  قدرت لعن گفتن(که قرآن دستور به آن داده) از تو سلب می شود.

/ 0 نظر / 47 بازدید