ندبه های دلتنگی

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

السلام علیک یا حسن المجتبی

 

السلام علیک یا صاحب الزمان عج

 

ندبه های دلتنگی

سلام بر آل یاسین! سلام بر تو که ندیده تو را عاشق شدیم.

مهدیا! ما شهادت می دهیم که عصیان ما غیبت تو را طولانی ساخت و معترفیم به اینکه جهالت ما بر قلب پرعطوفت تو زخمها زده است. ما شهادت می دهیم که کتاب تو را نخوانده بستیم و بعضا تو را نشناخته معرفی کردیم. ما شهادت می دهیم که پیروانی ناسپاس بودیم و دشمنانت را بر تو جری ساختیم.

اما، اما ای رفیع تر از مسند عشق! بر ما ببخش قصورمان را که قاصریم و دعا کن بر هدایتمان که گمراهیم و مران ما را که رمیدگان درگه نامحرمانیم.

نگارا! تو را دوست می داریم و قسم به چشمانت که این بار دروغ نمی گوییم. هجر تو بر ما چه گران آمد .

ای معشوق ما که در عشقبازی ممتازی و در محبت استادی. ای آیینه کمال خلقت و ای زیباترین مصداق حضور خدا، اعجاز کن. ای معروف خدا! از احرام انتظار خارج شو و اعتکاف هجران را بشکن. روزه غربت را افطار کن و نقوس مردگان را زندگی بخش.

دلبرا! چمن چمن نرگسان بر آستانت خیمه زدند و در اشتیاق جمعه موعود گریبان می درند. نسیم نسیم در پی تو می وزند تا یک پیچک موی تو را بنوازند. عندلیب عندلیب نغمه کنان بال می سایند که واژه ای از اشعار تو را بربایند.

یارا! دستانمان را می گشاییم تا به شبنم پیشانی تو وضو سازیم و سر می ساییم بر عبادت تا به غبارش سجده کنیم.

ای سبزتر از برگ بهشت خوشبوتر از عطر سرشت! رقیبانت را در خاکستر توبه دفن کردیم تا فقط با تو دلدادگی کنیم.

بدخواهانت را به سنگ نفرین مغضوب کردیم و بدصفتان نامرد را به دشنام بی غیرتی تازیانه زدیم.

نفسا! فرصتی ده تا به یمن عهد دوباره، چرخش غیبت تو به حرکت درآید و ریسمان هجران تو بریده شود ما بیداریم، بیدار از بد ایمانی و بد عهدی. ما تو را چون نگین سلیمان به میان خواهیم گرفت و افتخار سربازی تو را به گذشتگان و آیندگان فخر خواهیم فروخت.

موعودا بیا! و دستان ما را بگیر و تا عرش خدا بالا بر. صوت خویش را آشکار کن تا به مناجات تو بیدلان بسوزند و انتظار به سرآید .

بی تو لبها به خنده مباد و نرگس چشمان بی تو گریان باد. ای واصل زمین و آسمان! ای وارث آدم تا خاتم! ای آخرین برهان روشن! بی تو دلتنگی ما را پایان نیست. بی تو گذر زمان را توان دیدن نیست. بی تو عشق را نگاه باور نیست. شمع در فراغت اشکریز است و گل برگ ریز و ما در عجبیم که با وجود این حزن و اندوه ، زندگی همچنان در چرخش است.

بگذار برایت بگرییم. بگذار بر دلتنگی مان ندبه کنیم. بگذار با پرندگان ناله زنیم و بگذار چون آسمان ابری شویم. می خواهیم بار دیگر با تو عهد بندیم اما نشکنیم. می خواهیم با تو بمانیم اما نه تا ساحل که تا دریا.

آفتابا! از چه در پرده غیبت ، رخ برگرفتی ! این حجاب را کدام دست زمان کنار خواهد زد. این سر، سر به مهر، به چه سان شکسته خواهد شد؟ به کدام تضمین پس از یافتنت تو را از دست نخواهیم داد؟ کدام دلی را یارای فصل بعد از وصل خواهد بود؟

مقصدمان چه بعید و دور است از تو، چه سخت است باور گم شدن تو، نه... تو پیدایی و این ماییم که گمشدگانیم.

منبع:سایت تبیان

/ 8 نظر / 10 بازدید
maryam

سلام عجب هيات خوبي .آدم آرامش ميگيره خوشحال ميشم با شما بيشتر آشنا شم.

maryam

سلام بازم از زحمتهايی که ميکشيد ممنونم .اميدوارم سبب خشنودی آقا امام زمان (عج) را هم فراهم کنه و باعث شه گناهکارايی مثل من به خودشون بيان. اجرتون با آقا امام مهدی(عج)

حسن

بابا دمت گرم...ما که هميشه تو هيئتيم...در خدمت شما...ضمنا اون پيام آف لاينی که تو مسنجر گذاشتيد رو من نتونستم بخونم...لطفا يه بار ديگه...يا حسن مدد

salam be maa ham sar bezanin

حمید

چهل چراغ براى حضرت معصومه(س)*** سبزيم با نگاه تو اى چلچراغ سبز!** اين‏جا مگر حضور تو باشد، تو باغ سبز!** آن‏سوى حلقه‏هاى ضريحت هماره نور** گل كرده بى «رضاى» تو يك داغ، داغ سبز** بال فرشتگان خدا زير پاى توست** شد سجده‏گاه پاك ملك، اين اتاق سبز** از جارى نگاه تو در اين كوير زرد** روييده در تمامى دل‏ها چراغ سبز** پرديسى از تو لحن دلم را فرا گرفت** شد اين ترانه با تو پر از كوچه باغ سبز

ahmad

به ما هم سري بزنيد اگرلينك بگذاريد خوشحال ميشويم

abolfazl

با عرض سلام و تسليت فاجعه بم...به مانند هميشه از هنر نمايی معنوی قلمتان سيراب شدم.موفق باشيد و التماس دعا

محبان الرضاعلیه السلام

با سلام ......به مناسب تولد سرور تمام ايرانی ها امام رضا عليه السلام هیئت محبان الرضا وبلاگی را تاسيس کرد لذا از شما عزيز فرهنگ دوست و عاشق اهل بيت دعوت ميشود که از آن ديدن فرمايد و در صورت تمايل به ما لينک بدهيد و به ما نيز اعلام بداريد که به شما لينک بدهيم............به اميد رضايت حضرت حق