22 بهمن

بسمه تعالی

با سلام

22 بهمن روز تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب و خون شهدا و اثبات ایستادگی ما بر روی تمامی ارزش های انقلاب اسلامی است.

در زیر به بخشی سخنان گهربار آقا رو درباره اهمیت 22 بهمن اشاره می کنم

"این ملت عظیم، این عظمت ملى، در جهت اسلام، براى خدا، در راه خدا، با هم متفقند؛ حرفشان یکى است، دلشان یکى است؛ ولو سلائق سیاسى‌شان ممکن است مختلف باشد. این وحدت را میخواهند به هم بزنند. و ملت ایستاده است. روز بیست و دوى بهمن ان‌شاءاللَّه به حول و قوه‌ى الهى ملت عزیز ایران نشان خواهد داد که چگونه با اتحاد خود، با وحدت کلمه‌ى خود، آنچنان مشتى به دهان همه‌ى مستکبرین، به آمریکا، به انگلیس، به صهیونیستها خواهد زد که باز هم مثل گذشته اینها را مبهوت کند."(19 بهمن 88)

 

" آنچه که براى ما لازم است، این است که آحاد مردم، مسئولین، غیر مسئولین، بخصوص جوانها، بخصوص کسانى که سخن و حرفشان تأثیر دارد، احساس مسئولیت حضور در صحنه را از دست ندهند. هیچ کس نگوید من تکلیفى ندارم، من مسئولیتى ندارم؛ همه مسئولند. مسئولیت معنایش این نیست که اسلحه ببندیم، بیائیم توى خیابان راه برویم؛ در هر کارى که هستیم، احساس مسئولیت کنیم؛ مسئولیت دفاع از انقلاب و از نظام جمهورى اسلامى؛ یعنى از اسلام، یعنى از حقوق مردم، یعنى از عزت کشور. این، شرط اول: همه باید این احساس مسئولیت را داشته باشیم. و من مى‌بینم که این احساس مسئولیت را داریم. این را مردم کشور ثابت کردند، ثابت میکنند؛ حالا یک نمونه‌ى واضحش همین 9 دى بود که اشاره کردند؛ نمونه‌هاى دیگرى هم هست؛ 22 بهمن در پیش است، دهه‌ى فجر در پیش است. مردم حضور خودشان را، آمادگى خودشان را، سرزندگى و نشاط خودشان را نشان داده‌اند، باز هم نشان خواهند داد."(6 بهمن 88)

 

"سى سال از انقلاب ما میگذرد. هر سال آن کسانى که سالگرد انقلاب را مجسم کردند، برجسته کردند، جشن گرفتند، آحاد مردم بودند. میلیونها مردم هر سال 22 بهمن در سرتاسر کشور به خیابانها مى‌آیند؛ آنها اعلام میکنند عید انقلاب را، سالروز انقلاب را، یادبود انقلاب را. این معنایش چیست؟ این معنایش این است که انقلاب، قائم به ایمانهاى آحاد مردم است؛ مخالفین با انقلاب، مخالفین با نظامِ برآمده‌ى از انقلاب، با مردم روبه‌رو هستند، با مردم طرفند. سرّ اینکه آنها موفق هم نمیشوند، همین است؛ والّا هیچ نظام سیاسى‌اى نیست که نشود آن را با روشهاى سیاسى یا امنیتى متزلزل کرد؛ یک قوى‌ترى مى‌آید، آن را متزلزل میکند. اما نظامى که متکى به مردم است، مخالفینش هرچه از لحاظ امنیتى و نظامى و ثروت و اقتصاد و اینها قوى‌تر هم باشند، نمیتوانند این نظام را متزلزل کنند؛ سرّش هم این است که این نظام متکى به مردم است، متکى به ایمانهاست، متکى به همان عاملى است که اصل این نظام را به وجود آورده است؛ این خیلى چیز مهمى است."(29دی 88)

 

" امروز ملت ما در مقابل خود یک جبهه‏ى گسترده‏اى را ملاحظه میکند که با همه‏ى توان خود درصدد این است که انقلاب اسلامى را از خاصیت و اثر ضد استکبارى بیندازد. از اول پیروزى انقلاب، همان جبهه سعى‏اش این بود که نگذارد جمهورى اسلامى که مولود انقلاب است، پا بگیرد؛ همه‏ى تلاش خودشان را کردند که جمهورى اسلامى را از بنیان نگذارند رشد کند، و البته نتوانستند. اقدام سیاسى کردند، محاصره‏ى اقتصادى کردند، جنگ تحمیلى را هشت سال بر این ملت تحمیل کردند، دشمنان این ملت را تجهیز کردند، وسوسه‏هاى درونى را به جان انقلاب و نظام جمهورى اسلامى انداختند، نتوانستند. به این نتیجه رسیدند که نظام جمهورى اسلامى را نمیشود ساقط کرد؛ چون مدافع آن، حامى آن، سینه‏هاى سپرکرده‏ى مردم مؤمن است؛ میلیونها انسان مؤمن این نظام را نگه داشته‏اند. بحث مسئولین و دولت و بحث اینها نیست. یک وقت یک نظام قائم به چند نفر است و یک عده مرتزقه‏ى(1) یک نظامند؛ آن نظام براى استکبار خطرى ندارد. یک وقت یک نظام متکى به ایمانهاى مردم است، متکى به دلهاى مردم، به پشتیبانىِ عمیق مردم است، این نظام را نمیشود تکان داد. این را استکبار فهمیده است. همین راهپیمائى‏ها، همین 22 بهمن امسالِ شما مردم، این یک نمایش بسیار باشکوه و پرعظمت بود."(28 بهمن 88)

 

"این که ملت ما در هر 22 بهمن با شور، با هیجان، با عزم راسخ، توى خیابانها مى‏آیند و در این راهپیمائى عظیم شرکت میکنند و خودشان را نشان میدهند، یک حرکت نمادین از ایستادگى و استقامت ملت بر سر همین آرمانهاست. ملت، نشان میدهد که ما هستیم. لذا شما مى‏بینید در طول این سى سال، 22 بهمن در زیر برف و سرماى شدید و بر روى زمینهاى یخ بسته، در زیر آفتاب سوزانِ - در مناطقى که هوا گرم بوده است - انجام شده و مردم داخل این میدان راهپیمائیها، آمدند و حضور خودشان را حفظ کردند؛ نگذاشتند 22 بهمن آن جلا و رونق خودش را از دست بدهد. امسال هم به توفیق الهى همین جور خواهد بود. ملت ایران باز هم مى‏آیند، توى صحنه خودشان را نشان میدهند. و این دشمن را به معناى حقیقى کلمه در مقابل ملت ایران دچار احساس خسران میکند؛ هم حضور در راهپیمائى این جور است، هم حضور در صحنه‏هاى گوناگون - این انتخاباتهاى مختلف، آمدن مردم، حضور مردم، این نمایشهاى عظیمِ علمى و فناورى - که خوشبختانه ملت ما پى در پى دارد اینها را نشان میدهد؛ دائم این تلاشِ جوانهاى ما بروز میکند و ظهور میکند که باید روز به روز هم بیشتر بشود."(19 بهمن 87)

"ایشان حضور پرشورتر و پرشکوه تر ملت در راهپیمایی عظیم 22 بهمن امسال را نشانه واضحی از امیدواری و آرامش قلبی مردم دانستند و افزودند: مردم برای انقلاب و نظام همیشه در صحنه هستند و انشاءالله انتخابات آتی ریاست جمهوری هم همیجور خواهد بود."(22 اسفند 87)

 

"همچنان که حضور در راهپیمایى بیست‏ودوم بهمن، یکى از مظاهر حضور مردمى است. دشمن و دستگاههاى استکبارى از انتخابات شما و از راهپیمایى‏تان در بیست‏ودوم بهمن مى‏ترسند؛"(15 بهمن 82)

 

/ 0 نظر / 18 بازدید